ST Endüstri Medya

2023

FIRST ROBOTICS COMPETIONS TURKNET DESTEĞİYLE TAMAMLANDI
Dünya çapında birçok ülkede düzenlenen FIRST Robotics Competition TurkNet’in iletişim desteğiyle tamamlandı. Binlerce öğrencinin katıldığı yarışmanın finalistleri ABD'de ...
DARÜŞŞAFAKA ROBOT TAKIMLARI ÖDÜLE DOYMUYOR
Darüşşafaka Cemiyeti Robot takımları, hem lise hem de ortaokul düzeyinde yarışmalarda aldığı ödüllerle başarılarını perçinledi.

2020

Robotik yarışmasını kazandı, ABD’de Türkiye’yi temsil edecek
Yapı Merkezi’nin sponsor olduğu Özel Irmak Okulları’nın robotik takımı River Robotics #8079 Türkiye’deki kupaya kazanarak ABD’de yarışma vizesi aldı.
"Sultans of Türkiye" yeni robotuyla ilk ödülünü kazandı
- Yaklaşık 50 takımın yarıştığı Uluslararası FIRST Robotics Competition (FRC) yarışmasının Türkiye ayağında Siemens’in desteklediği Darüşşafaka Lisesi’nin robot kulübü ...
Sultans of Türkiye, yeni robotuyla yarışmak için hazır
Uluslararası FIRST Robotics Competition (FRC) yarışmasının Türkiye ayağı İstanbul'dan başladı.

2019

Endüstri destekliyor, öğrenciler başarıdan başarıya koşuyor
Endüstrinin önde gelen firmalarının sponsor olduğu okulların robotik takımları gerek ulusal gerekse uluslararası yarışmalarda önemli başarılara imza atıyor.
Fikret Yüksel Vakfı ile eğitim iş birliğine imza attı
Tezmaksan Akademi, Fikret Yüksel Vakfı ile önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında akademi, FRC yarışmasına katılacak öğrencileri eğitecek olan mentorlara eğitim ...
Finale kaldı, iki ödülle döndü
FRC’de Pilz Türkiye’nin ana sponsor olarak desteklediği ve finale kalan Tigers 7228, turnuvadan iki ödülle döndü.
First Robotics Competition son sürat devam ediyor
Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenlenen ve robotik yarışmaların en üst kategorisi olarak nitelendirilen "First Robotics Competition", İstanbul'da devam ediyor.
First Robotics Competition son sürat devam ediyor
Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenlenen ve robotik yarışmaların en üst kategorisi olarak nitelendirilen "First Robotics Competition", İstanbul'da devam ediyor.
FRC’de liseliler kıyasıya yarıştı
3M’in Türk takımlarını sponsor olarak desteklediği FIRST Robotics Competition (FRC), 33 ülkeden 95 binden fazla öğrencinin katılımıyla 6 ülkede yapıldı.
Pilz Türkiye’den robotiğe önemli destek
Pilz, Türkiye’de robotik uygulamaların gelişmesine ön ayak olmak için elini taşın altına koydu.