Aktif Sosyal Etkinlikler

Değerli FIRST Topluluğumuz,

Yaptığımız işbirlikleri ile çeşitli etkinlikler planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Bu sayede, öğrenci topluluğumuzun çeşitliliğini yansıtan etkinlikler düzenleyerek sizlerin katılımını artırmak ve bir araya gelmenizi sağlamak istiyoruz. Bu etkinlikler, öğrenciler arasında iletişimi artırmak, dayanışmayı güçlendirmek ve yeni dostluklar kurmak için süper bir fırsat!

Aktif devam eden sosyal etkinlikleri bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması

Açık Çağrı: Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması başvuruları Başladı!

Görsel sanatlar alanındaki güncel çalışmalar için alan açmak ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla ilkini düzenlediğimiz “Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışması” başvuruları 17 Nisan – 17 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Galeri Beylikdüzü Görsel Sanatlar Yarışmasına aşağıdaki butondan başvurabilir, şartname ve başvuru koşullarına da aynı siteden ulaşabilirsiniz.

Tüm gençleri bekliyoruz.

3M İnovasyon Merkezi Ziyareti

3M ile yaptığımız iş birliği kapsamında 3M Inovasyon Merkezi takımlarımızın ziyaretine açılıyor.
 
Takımlarımız yanlarında en az bir yetişkin mentor ile saat 09:00-15:30 saatleri arasında Ataşehirde bulunan 3M Inovasyon Merkezini ziyaret edebilirler. 
Lütfen formu doldurmadan önce ziyaretçi listesini buradan indirip takımınız için doldurunuz. 
 
Ardından etkinlik kayıt formu aracılığıyla aynı formatta yükleyiniz.
 
Bu formu dolduran takımların ziyaretleri onaylandığında etkinlik kayıt formu aracılığıyla bildirilen email adresine onay maili iletilecektir.
 
ÖNEMLİ NOT
  • Takımlarımız en az 2 gün önceden ziyaret taleplerini bu form araclığıyla iletmelidirler.
  • Katılımcıların kişisel bilgileri hem Fikret Yüksek Vakfı ile hem de 3M ile paylaşılacaktır.
  • Ziyaretçi listesi tam ve eksiksiz bir şekilde iletilmelidir.
 
3M Inovasyon Merkezi Adres: Barbaros Mah. Mor Sumbul Sok. No:7/3F 27-51 Nidakule, Istanbul, 34746

‌ İstanbul Modern Sergisini Ücretsiz Olarak Ziyaret Edin!

Yeni sezonda FIRST In Show teması ile FRC “Crescendo” ve FTC “Centerstage” oyunu ile STEAM faaliyetlerini robotlar aracılığı ile hayata geçireceksiniz. STEM’e “Art”ın da eklenmesiyle renkli ve yaratıcı bir sezon bizi bekliyor. Oldukça heyecanlıyız! Sezon teması kapsamında yapılan birliktelikle takımlarımız İstanbul Modern sergisini ücretsiz olarak ziyaret edebilecektir.

Detaylarını formda bulabileceğiniz fırsat ve rezervasyon için lütfen aşağıdaki Etkinlik Kayıt Formu’nu inceleyiniz.

Geleceği yaratmak sizin elinizde!

 

MeetUp Girişimcilik Paneli (TAMAMLANDI)

meetup

Değerli FIRST Türkiye Topluluğumuz,

MeetUp geri döndü! İlk MeetUp etkinliğimiz “Girişimcilik” üzerine olacaktır. İş ağınızı geliştirebileceğiniz ve alanında uzman konuklarımızın katılımı ile panel konuşmalarını dinleyebileceğiniz MeetUp’a 22 Şubat Perşembe günü saat 18:00’de tüm mezunlarımızı ve mentorlarımızı bekliyoruz!

Sunumlardan sonra Free Networking için zaman ayrılmıştır. “Girişimcilik” hakkında uzman kişilerin tecrübelerini dinlemek, soru sormak ve networkünüzü geliştirmek için MeetUp’ta katılımcı olarak yer almanızı çok isteriz!

Konum: Fikret Yüksel Vakfı – Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat :2 No:58
📌https://maps.app.goo.gl/7DG3wGnkq8NgfcsPA
Tarih & Saat: 22 Şubat Perşembe saat 18:00

Katılım için formu 19 Şubat Pazartesi saat 16:00’ya kadar doldurmanızı rica ederiz.

Katılım kayıt formuna aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

GençBizz Lise Girişimcilik Programı (TAMAMLANDI)

gencbizz

Fikret Yüksel Vakfı ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliği ile Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen GençBizz Lise Girişimcilik Programını size duyurmaktan büyük mutluluk duyarız!

Genç Başarı Eğitim Vakfı, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim düzeyindeki gençlere girişimcilik, ekonomi ve iş yönetimi eğitimleri ve uygulamalı programlar düzenleyerek gençleri küresel ekonomiye hazırlamaktadır. Gençleri, uygulamalı eğitim programları ve etkinliklerle buluşturarak girişimcilik ve yaratıcılık faaliyetlerini geliştirip ekonomik hayatta aktif rol almalarını sağlamaktadır. 

GençBizz Lise Girişimcilik Programı kapsamında lise öğrencileri; rehber öğretmenleri ve iş dünyası gönüllü mentorları eşliğinde bir eğitim döneminde girişimcilik becerilerini yaşayarak öğrenirler.
Program sonunda girişimlerini kuran öğrenciler yapılan değerlendirmeler neticesinde seçilir ve GençBizz Türkiye Finali’ne katılım gösterirler. Türkiye Finali sonunda Türkiye Yılın Girişimi bağımsız jüri üyeleri tarafından seçilir. Türkiye Yılın Girişimi olan ekip her yıl farklı bir Avrupa ülkesinde düzenlenen ‘Avrupa Girişimcilik Festivali’nde’ ülkemizi temsil etme hakkı kazanır. 

Fikret Yüksel Vakfı olarak GençBizz Lise Girişimcilik Programı ile şirketleşmeye adım atacak takımlarımızı görmeyi dört gözle bekliyoruz! 

Program ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz program yürütücüsü https://gencbizz.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz 

Son Başvuru Tarihi: 11 Ocak 2024

“Dijital Denizde Güvenli Rotalar” Projesi (TAMAMLANDI)

SistersLab- Bilim ve Teknolojide Kadın Derneği tarafından gerçekleştirilen, Uluslararası Çocuk Merkezi Derneği tarafından desteklenen, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Dijital Denizde Güvenli Rotalar” projesiyle dijital ortamlarda güvenliği ve bilinçli kullanım hakkında eğitim düzenlenecektir.

Eğitim sadece 18 yaş altı lise öğrencilerine yönelik olup online katılım ile 30 Aralık Cumartesi günü saat 13.00-17.00 arasında FRC takımlarına özel bir grup olarak gerçekleşecektir.

50 öğrenci sınırı olması sebebiyle katılmak isteyen öğrencilerimizin linkte yer alan formu en geç 27 Aralık Çarşamba gün sonuna kadar doldurmalarını önemle rica ederiz.