Kick-off Etkinlikleri

2017 Off-Season Kickoff at Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi

2015 yılında başladığımız itibaren her etkinlik öncesi bir başlangıç(kick-off) yaptık. Off-Season’lar için bu etkinlik turnuvadan 6-7 hafta önceydi. Resmi sezon için bu etkinlikler her yılın Ocak ayının ilk cumartesi günü gerçekleşti. İlk açılışta, takımlar bir sonraki yarışma / sezonda oynanacak oyunu öğrenir, ayrıca bir parça takımı alır, bir robotun nasıl kurulacağını ve bir takımın nasıl yönetileceğini öğrenmek ve diğer kişilerle tanışmak / buluşmak için atölyelere katılır Daha sonra yardım isteyebilecekleri ekipler, tüm ekiplerin birlikte öğrenmelerine ve büyümelerine yardımcı olur.

2019 Kickoff, PERPA Ticaret Merkezi, 14th floor Conference Rooms

2019 yılı DESTINATION: DEEP SPACE oyunu kick-off’u Şişli / İstanbul’da PERPA Ticaret Merkezi’nde yapıldı. Bu etkinlikte 1300 katılımcıyla, dünyadaki en yüksek katılımlı etkinliklerden birini tamamladık. Istanbulda’ki etkinliğe 69 farklı takım katılım gösterdi. Bu yıl ek olarak İzmir (6429) ve Sinop (7637 ve 6025) takımları tarafından bu şehirlerde de Kick-off etkinliği düzenlenmiştir. Bu şehirlerdeki takımlarda İstanbul ile aynı anda robot kitlerini alabilmişlerdir.

A workshop takes place in the Foundation Office during the 2019 Kickoff at PERPA
The first Foundation-held event in Turkey – 2015 First Robotics Off-Season Turkey Kickoff, at Bahçeşehir University, Fall-2015